Oops...
Slider with alias o mnie header not found.

O mnie


“Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku…”

Ewa Stefańczyk Fotografia

W kilku słowach…


Przede wszystkim człowiek. Fotografka. Designerka. Przedsiębiorczyni. Inżynierka. Estetka. Podróżniczka. Mól książkowy. Pasjonatka tańca.

Zapamiętuję świat poprzez obrazy. Wierzę w to, że można zatrzymywać czas. Uwieczniać trwale piękno, które nie jest widoczne od razu. Malować emocje światłem. Dokumentować rzeczywistość. Pokazywać rzeczy zwyczajne w nadzwyczajny sposób.

Empatia i poczucie estetyki prowadzą mnie wciąż ku nowym wyzwaniom. Na matrycy aparatu utrwalam to, co w tej jednej chwili jest ważne. Potrafię słuchać. Staram się niezależnie od tematu używać kreatywności i nieszablonowego myślenia.

Swoją przyszłość zawodową wiązałam kiedyś z…budownictwem wodnym :). Po studiach na Politechnice Krakowskiej, przez 7 lat pracowałam jako inżynier, projektant, specjalista modelowania inżynierskiego 3D.
Z tej różnorodnej pracy wyniosłam wiele doświadczeń, które do dziś pomagają mi pracować samodzielnie i w zespole, skrupulatnie, dostrzegając nie tylko ogół, ale i detale, szczegóły, niuanse. Odpowiedzialnie i z nastawieniem na jak najlepszą jakość. Paradoksalnie, wciąż korzystam i opieram się na wiedzy, którą wtedy zdobyłam, przekładając ją jedynie na zawód fotografa.

3 lata temu zostałam przedsiębiorcą. Razem z mamą i siostrą tworzę markę kreatywnych zabawek edukacyjnych Lundi, w której zajmuję się oprawą graficzną i projektowaniem produktu. Ta praca wciąż mnie rozwija. Sprawia, że niemożliwe nie istnieje, pobudza wyobraźnię, uczy cierpliwości.

Prywatnie jestem zakochana w tańcu. Już jako dorosła osoba, odnalazłam szczęście trenując modern jazz i balet.

Odpoczywam  w podróży, z aparatem w ręku, szukając bliskości dzikiej natury. Najważniejsze są dla mnie w życiu bliskie więzi między ludźmi. Cenię sobie ponad wszystko rozmowy, zwłaszcza te, które toczą się godzinami przy herbacie czy kawie 🙂 Nie wyobrażam sobie świata bez książek, fotografii…i bez słońca 😉